Tessa 2/3

9. března 2016 v 12:00 | Kris |  Tessa
Wow, Kris vydala po dvou měsících další část, protože je líný prase. Dejte jí Nobelovku.
(Obrázek od creepypasters :33 A ano, otočila jsem to, ale kdykoliv to vložím, prostě je to tahle debilně -.-)

Chvíli jsem jen zírala do jejích kaštanových očí a v hlavě se mi přemítaly nejrůznější scénáře toho, co by se mohlo stát. Zaťala jsem pěsti a beze slova k ní nastoupila. Ona se na mě jen přívětivě usmála a znovu nastartovala auto. Nějaký čas jsem byla otočená k oknu a sledovala krajinu, kterou jsme míjely. Potom si hlasitě povzdechla a koukla na mě.
"Jsem Maria, a ty?" hleděla na mne s tázavým pohledem a já jen rychle přemýšlela nad falešným jménem.
,,Lucy….jsem Lucy" uhnula jsem pohledem a podepřela si hlavu rukou.
"To je hezké jméno. Pověz Lucy, to tě rodiče nechávají chodit takhle samotnou? Obzvlášť na takovém místě. Možná bys jim měla zavolat a říct, že jsi v pořád-" než stačila větu doříct, rychle jsem ze sebe vyhrkla a ani nepřemýšlela nad tím, co vůbec říkám.

"Ne ne ne! To není potřeba! Oni ví naprosto přesně, kde jsem a navíc, jsou teď v práci a nechci je rušit." Zrychleně jsem oddechovala a Maria si musela všimnout mého mírně šokovaného výrazu, když se rozhodla, že další otázky jsou nejspíš zbytečné.

"D-dobře, jak myslíš." Pohlédla zpátky na vozovku, kde její pohled zůstal po zbytek cesty.
Ani jsem se nenadála a před námi se začaly vynořovat střechy paneláků a z dálky už byly slyšet pronikavé zvuky města. Jen jsem se letmo podívala na Mariu a chtěla něco říct, ale pak jsem svou myšlenku jen spolkla a sklopila hlavu. Ona si toho zřejmě všimla, ale potom, co se stalo předtím, předpokládám, že uvážila za vysoce nevhodné, možná i nebezpečné, na mě jen promluvit. Tahle skutečnost mi vlastně vyhovovala, kdo vím, na co by se zeptala příště. Možná bych jí musela i zabít.

Náhle auto prudce zabrzdilo a já byla vytrhnuta ze svých myšlenek. Vyhlédla jsem z okýnka a chtěla jsem vystoupit, pak jsem se ale otočila na Mariu a podala jí ruku.
"Děkuji za svezení." Pokusila jsem se o alespoň trochu vřelí úsměv a čekala na jakoukoliv reakci z její strany. Ona mi nejistě podala ruku.

"Nemáš zač. Měj se, ráda jsem tě poznala, Tesso." Ruku mi pustila a pousmála se. Já vystoupila z auta a popošla jsem pár kroků vpřed. Pak jsem ale na místě ztuhle a projel mi mráz po zádech.
"Jak jste mi to ře-" náhle se ale auto za mnou rychle rozjelo a já už jen slyšela pískání pneumatik, které se dřely o štěrk na silnici. Stála jsem na místě a jako opařená jsem koukala, jak auto mizí v dáli. Na sucho jsem polkla a zhluboka si oddechla. Vydala jsem se opět k nedalekému obchoďáku. Nandala jsem si kapuci, abych předešla nějakým "nedorozuměním" a vstoupila jsem dovnitř.

Procházela jsem mezi regály a pozorovala, jak lidé okolo mě naprosto šílí, že neseženou žádné dárky. Protáhla jsem se skupinkou lidí a náhle jsem do někoho vrazila. Podívala jsem se vzhůru a přímo na mě hleděly podezíravé oči člena ochranky, který v jedné ruce držel vysílačku a druhou měl zaťatou v pěst.
"Slečno, mohla byste mi prosím ukázat, co máte v kapsách?" nastavil ruku, jakoby čekal, že jistě vytáhnu nějaké ukradené zboží, ale já se jen pod kapucí pousmála a kapsy obrátila na ruby. Nejspíš ho to trochu rozčílilo, protože jeho obličej vypadal mnohem brunátněji, než předtím.

"Sundejte si z hlavy tu kapuci a ukažte mi doklady." Založil si ruce na prsou a čekal. Mě ztuhnul úsměv na tváři a opatrně jsem si sundala kapuci. Pro jistotu jsem s ním nenavazovala oční kontakt a stála jsem strnule na místě.
"Já nemám doklady a ani mobil, takže nemůžu zavolat rodičům." Trochu úlevně jsem polkla, protože mě zatím nepoznal a skousla si ret.


"To není problém, jen mi nadiktujte číslo." Řekl s mírnou radostí v hlase, protože opět viděl mou stoupající nejistotu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alerazz501 Alerazz501 | 9. března 2016 v 18:57 | Reagovat

Nová Tessa? Tento deň sa práve diametrálne zlepšil.Tak teraz sa už fakt neviem dočkať rozuzlenia toho, kto bola tá žena, čo ju vzala do auta. Presne pre toto mám rád špeciálne tento príbeh. Na prvý pohľad je to typická FF, dievča, nôž, vražda, nejaké tie creepypasta postavy, dialogy bla bla a tak podobne, prosto klasika no v pozadí sa odohráva akási temnejšia záhada, ktorá sa pomaly odkrýva ale pritom je stále dosť v tieňoch na to, aby bola napínavá. Som naozaj zvedavý ako sa to rozvinie. Mimochodom ten prvý obrázok sa mi nedá zobraziť, dá sa to nejak opraviť.

2 Alerazz501 Alerazz501 | 9. března 2016 v 18:59 | Reagovat

A gratulujem k nobelovke za lenivosť, ja mám doma už tri :D :D(Ja viem, blbý vtip, ale neodolal som)

3 Kris Kris | 9. března 2016 v 19:34 | Reagovat

[1]: Děkuju ^^ Jinak, tvůj obrázek dám do třetí části :D

[2]: No né, on existuje někdo, kdo má víc ocenění za lenivost :D Gratuluju xD

4 Ticci Jirka Ticci Jirka | E-mail | Web | 9. března 2016 v 20:02 | Reagovat

EEEEEEEEEEEEEEEEEJ!
*vezma Di Capriovi oscara a dá ho Kris* (proč ne?)
To je supééér OwO třetí díl! Honem! notak!!! :DD

5 Apple Bee Apple Bee | E-mail | 26. dubna 2016 v 17:52 | Reagovat

Ehm, ehm, ehm... Vánoce už jaksi skončily. XD

No nic... Na příští vánoce.

6 Apple Bee Apple Bee | E-mail | 26. dubna 2016 v 17:53 | Reagovat

Ale jinak super! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama